Bulgur

BL-093
Firik Bulgur

Freekeh

Firik yapımında, sert buğday tercih edilir. Kasım aralık aylarında ekilen buğdayları olgunlaşmaya yakın bir zamanda yeşilken biçilir. Bir gün güneş altında kurumaya bırakılır. Ertesi gün "Firik ustaları" tarafından küçük yığınlar haline getirilen buğday başakları saplarıyla birlikte ateşe verilir ve tırmıklarla sürekli karıştırılarak tütsülenir.

Tütsüleme işleminin ardından 3-4 gün kurumaya bırakılan başaklar, tanelerine ayrılır ve değirmenlerde öğütülerek "firik bulguru" haline getirilir. Görünümü diğer bulgurlara oranla daha iri taneli olup yeşilimsi rengi vardır.

Online teklif için aşağıdaki formu doldurarak toptan firik bulgur siparişi oluşturabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak paket veya çuval olarak temin edebilirsiniz.

Protein Kaynağı Lif Kaynağı Potasyum İçerir Kalsiyum İçerir Demir İçerir B Vitamini Magnezyum İçerir Folik Asit

Aşağıdaki formdan siparişinize göre paket veya çuvalı ve baskı şeklini seçiniz

Formu eksiksiz bir şekilde doldurarak “sepete ekle” butonuna tıklayınız.

 

NOT:

Paketli siparişlerde minimum sipariş tutarı 1 konteynerdir. 1 konteyner 24 palete tekabül etmektedir. 24 paletten oluşan tek bir ürün seçebileceğiniz gibi, 24 paletlik karma bir sipariş oluşturabilirsiniz.

Çuvallı paletsiz siparişlerde minimum sipariş tutarı 1 konteynerdir. 1 konteyner 24 tona tekabül etmektedir. 24 tondan oluşan tek bir ürün seçebileceğiniz gibi, 24 tonluk karma bir sipariş oluşturabilirsiniz.

Çuvallı paletli siparişlerde minimum sipariş tutarı 1 konteynerdir. 1 konteyner 24 palete tekabül etmektedir. 24 paletten oluşan tek bir ürün seçebileceğiniz gibi, 24 paletlik karma bir sipariş oluşturabilirsiniz.

PAKET

ÇUVAL